muart-failsafe/libraries/MSP430FR2000IPW16.kicad_sym
424 lines
5.9 KiB
Text
Raw Permalink Normal View History
(kicad_symbol_lib
(version 20231120)
(generator "kicad_symbol_editor")
(generator_version "8.0")
(symbol "MSP430FR2000IPW16"
(pin_names
(offset 0.254)
(exclude_from_sim no)
(in_bom yes)
(on_board yes)
(property "Reference" "U"
(at 20.574 -28.702 0)
(effects
(font
(size 1.524 1.524)
(property "Value" "MSP430FR2000IPW16"
(at 21.082 -31.242 0)
(effects
(font
(size 1.524 1.524)
(property "Footprint" "PW16_TEX"
(italic yes)
(hide yes)
(property "Datasheet" "MSP430FR2000IPW16"
(italic yes)
(hide yes)
(property "Description" ""
(property "ki_locked" ""
(at 0 0 0)
(property "ki_keywords" "MSP430FR2000IPW16"
(at 0 0 0)
(property "ki_fp_filters" "PW16_TEX PW16_TEX-M PW16_TEX-L"
(symbol "MSP430FR2000IPW16_0_1"
(polyline
(pts
(xy 7.62 -26.67) (xy 34.29 -26.67)
(stroke
(width 0.127)
(type default)
(fill
(type none)
(polyline
(pts
(xy 7.62 7.62) (xy 7.62 -26.67)
(stroke
(width 0.127)
(type default)
(fill
(type none)
(pin bidirectional line
(length 7.62)
(name "TEST/SBWTCK"
(number "3"
(pin bidirectional line
(length 7.62)
(name "*RST/NMI/SBWTDIO"
(number "4"
(pin power_in line
(name "DVCC"
(number "5"
(pin power_in line
(name "DVSS"
(number "6"
(symbol "MSP430FR2000IPW16_1_1"
(name "P1.1"
(number "1"
(name "P2.0"
(number "10"
(name "P1.7"
(number "11"
(name "P1.6"
(number "12"
(name "P1.5"
(number "13"
(name "P1.4"
(number "14"
(name "P1.3"
(number "15"
(name "P1.2"
(number "16"
(name "P1.0"
(number "2"
(name "P2.7"
(number "7"
(name "P2.6"
(number "8"
(name "P2.1"
(number "9"